přidáno: 2. 5. 2013 4:32, autor: Josef Cacek
    V tomto týdnu slaví svůj svátek dvě duchovní osoby, lidsky diametrálně se lišící. Prostá sv. Bernadetta Soubirous a učitel církve sv.Anselm .
16.4. - sv. Bernadetta Soubirous francouzská vizionářka 19.století. Ve 14 letech měla v Lurdech osmnáctkrát vidění Panny Marie, se kterou mohla rozmlouvat. Lurdy se staly jedním z nejvýznamnějších poutních míst světa s množstvím zázračných uzdravení těla i ducha. Bernadetta zemřela ve 35 letech v konventu milosrdných sester v Nevers. Její tělo bylo po čase exhumováno a v neporušeném stavu  je vystaveno v Nevers.
21.4. - sv. Anselm - teolog a biskup v Canterbury 11. století. Autor mnoha filozofických a teologických děl s obvyklým využitím racionálních argumentů. ..." Nesnažím se rozumět, abych věřil, ale věřím proto, že mohu rozumět."..Pro neshody s panovníkem byl nucen dvakrát pobývat ve vyhnanství v Římě- nesouhlasil se zasahováním krále do církevních záležitostí. Je znám svým odporem k otroctví a úctou k místním světcům.