2019 Léto a podzim

přidáno: 10. 11. 2019 12:22, autor: Josef Cacek
       Léto prožívala svatojakubská farnost v přípravách na svátek svého mocného patrona a samozřejmě stavebním ruchem na stavbě zázemí kostela.
     Několik farníků přijalo pozvání na Charismatickou konferenci tradičně probíhající počátkem prázdnin na brněnském výstavišti. Neopakovatelná, radostná atmosféra, aktuální přednášky a množství nových knih povzbudí a posílí všechny, kteří se odváží prožít alespoň den v tomto společenství.
    Nedělní slavnosti svatého Jakuba předcházel staročeský jarmark. Privilegium osmidenního jarmarku udělil našemu  městečku  roku 1502 český král Vladislav Jagellonský, který ač byl historiky považován za nevýrazného panovníka, je pro České Heřmanice významnou a ctěnou osobou. Obnovená tradice přivádí každoročně do okolí kostela mnoho trhovců i návštěvníků, kteří mimo svůj obchodní zájem též rádi usedají do kostelních lavic, aby si prohlédli barokní interiér, chvíli se ztišili nebo si jen v tichu a chládku odpočinuli. Nedělní slavností farníci poděkovali našemu patronovi za ochranu v uplynulém roce a poprosili o vytrvalost v dobách příštích.
    Stavba zázemí kostela zůstala zvenčí stále stejná, nicméně velké změny nastaly uvnitř. Byly omítnuty vnitřní stěny, sestavena konstrukce stropu včetně izolace, nataženy elektrorozvody, položen přívodní elektrický kabel a vodovodní přípojka, uložena podzemní vsakovací jímka a napojeny dešťové svody, instalováno skryté zařízení toalet.V části budovy byly zhotoveny vrchní betony a stavba se připravila na zazimování..
    Druhou neděli v říjnu oslavili farníci posvícení. Tentokrát s P. Kadlečíkem, který laskavě zastoupil našeho otce Tomáše - toho času studujícího. Setkání při vínečku a dobrotách od šikovných farnic bylo radostnou tečkou celé slavnosti. jc