přidáno: 10. 2. 2013 13:06, autor: Josef Cacek   [ Aktualizováno 10. 2. 2013 13:06 uživatelem Josef Cacek ]
Svátky křesťanského kalendáře jsou odvozeny od skutečných osob, které vynikaly svým příkladným životem. Mnozí z nich žili v řeholních společenstvích, jiní v rodinách, někteří osamoceně jako poustevníci, často nenápadně obyčejným životem člověka té které doby.
V tomto týdnu slaví svůj svátek hned tři žijící v řádech.
12.2. Benedikt Aniánský žil v 8. století jako člen benediktinského řádu. Byl významným reformátorem církve. V Cáchách vytvořil pravidla života pro řádové domy v celé říši Karla Velikého.
13.2. Kateřina Dei Ricci dominikánka z Florencie 16. století s vizionářskými dary. Také ona je považována za reformátorku církve. Psala dopisy vysoce postaveným osobám své doby a byla v kontaktu s dalšími významnými řeholníky (Filip Neri).
17.2. Alexius a druhové jeden ze sedmi zakladatelů řádu Servitů ve 13. století. Řád existuje dodnes, v ČR v Nových Hradech. Hlavním posláním je šíření mariánské úcty a vedení k správnému životu.