Adopce na dálku a Tříkrálová sbírka

přidáno: 24. 1. 2017 9:07, autor: Josef Cacek   [ Aktualizováno 24. 1. 2017 9:18 uživatelem Josef Cacek ]
    Půlnoční oslava narození Božího Syna přivedla ke svatému Jakubovi plný kostel lidí. Příchozí byli vítáni troubením koled z věže kostela bratry Mackovými, při mši zaznělo několik rytmických vánočních písní s kytarou klávesami a basou a tradičně proběhla sbírka na naši adoptivní Indku- Merylin Princi. Mši sv. sloužil otec Tomáš z Ústí nad Orlicí, který odhalením jesliček otevřel dobu vánoční všem generacím.
    V prvním víkendu nového roku za třeskutého mrazu (pod -20st.C) vyšli koledníci se zpěvem, hraním a přáním do domů a bytů našich obcí. Pro potřebné vybrali do zapečetěných pokladniček v Heřmanicích a Tisové celkem 35.607,- Kč. Nikdo z dětí neonemocněl a hřejivý pocit z pomoci druhým bude je jistě provázet mnoho let.