Závěr roku 2019

přidáno: 8. 2. 2020 9:50, autor: Josef Cacek
    Na nový církevní rok se u sv. Jakuba vždycky těšíme. Jak je zvykem, od první neděle adventní se každé pondělí, středu a pátek schází několik farníků v 6.45 hodin na "laických rorátech", aby v šeru a tichu kostela pocítili radostné očekávání Vánoc. Inspiraci čerpají z textů adventních zamyšlení papeže Františka, Anselma Grüna, Kateřiny Lachmanové a dalších moudrých osobností dneška.
    Bezprostřední příprava Vánoc je ve farnosti spojena se stavěním velkého historického betléma. Některý majitel lesa přiveze vánoční stromky, šikovné ženy uháčkují ozdobné zvonečky, fyzicky zdatní muži vymění sochy z bočního oltáře za konstrukci pod betlémskou krajinu, esteticky nadaní pak rozestaví betlémská stavení, figurky pastýřů, oveček či mudrců  kolem chléva se Svatou rodinou.Zakončení vánoční výzdoby doladí ženy do noblesní sváteční podoby.
    Půlnoční mše svatá byla v 17.00 hodin plná dospělých i dětí, které se nemohly dočkat štědrého večera a vytvořily pestré, rušné a hlavně šťastné společenství oslavující narození Ježíše Krista. Sbírka při půlnoční byla tradičně určena na podporu naší "Na dálku adoptované" Indce Merline Princy. Vybraných 9.000,- Kč bylo hned po novém roce zasláno partnerské diecézi na další rok vzdělávání těch, kteří si školu nemohou finančně dovolit.