Všechny zprávy‎ > ‎

Farní dům 2020

přidáno: 14. 8. 2020 5:15, autor: Josef Cacek   [ aktualizováno 14. 8. 2020 5:24 ]
    Hned počátkem ledna byly zahájeny stavební práce na dostavbě farního domu, aby bylo možné budovu v tomto roce zkolaudovat a nabídnout k užívání. Izolaci a betonování podlahy  zvládli zkušení brigádníci, položení dlažby a obklady v sociálním zařízení si vzal za své Jaroslav Chaloupka s Mirkem Kopeckým. V březnu bylo hotovo a s příchodem koronaviru se rozběhly práce na venkovním zateplení, fasádě, vymalování interiéru a terénních úpravách. Krásné májové počasí umožnilo položení venkovní dlažby s terasou a vyrovnání terénu parkoviště.
     V červnu ženy celý objekt uklidily a připravily na vybavení nábytkem. Objednané židle jsme bohužel museli dvakrát vrátit dodavateli pro neodpovídající kvalitu, třetí dodávka ale už byla bez závad. V červnu Libor Kučera instaloval kuchyňský kout, byly provedeny předepsané revize a zkušební provoz sociálního zázemí byl otestován při poutních oslavách svátku svatého Jakuba s tradičním jarmarkem. 
    13.8.2020 se poprvé sešla farní rada v nových prostorách farního domu U Jakuba, aby naplánovala slavnost požehnání budovy s oficiálním otevřením pro širokou veřejnost.             Setkání farníků, brigádníků, sponzorů, podporovatelů a všech příznivců proběhne 12.9.2020. V 10.00 hod. zahájí Otec Josef - pomocný biskup naší diecéze - sobotní setkání mší svatou, po ní požehná novostavbu a za účasti choceňského dixielandu si přítomní užijí přátelské odpoledne s občerstvením těla i ducha. jc
Comments